A A A K K K
для людей із порушенням зору
Долинська громада
Запорізька область, Запорізький район

В громаді пройшли заходи до Міжнародного дня рідної мови

Дата: 23.02.2018 13:28
Кількість переглядів: 2631

Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка. Традиційно 21 лютого, з нагоди Міжнародного дня рідної мови, у закладах культури Долинської сільської ради була проведена низка заходів, щоб ще раз долучитися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої.


 
Працівники Новозапорізького БК підготували та провели  тематичну виховну  годину «Нас єднає мова», під час якої діти ще раз переконалися, що українська мова – це наша національна ознака, в мові -  наша культура. Усвідомили, що треба любити і вивчати рідну мову. Наостанок, учні переглянули  відеокліп «Рідна мова».

        
А в Новозапорізькій бібліотеці була оформлена книжкова виставка під назвою: «Без мови – немає нації».


 
Інтелектуальний турнір « Знавці  української мови» був проведений у Розумівській бібліотеці. Він розпочався зі слів: 


«Українська мова давня й молода, 

Українська мова, як жива вода.

Українська мова – діло не просте.

Українська мова із душі росте.

Буду я пишатися нею все життя

Буде в моїм серці тільки лиш вона»


Присутні дізнались про значення рідної мови в житті кожного, що в дітей, які багато читають, слово грає, переливається барвами. Наша рідна – українська мова проста для сприйняття серцем, вона є дзеркалом нашого менталітету, доброти, душевності, щирості та краси. Нашу мову потрібно любити і добре її знати. Адже,  як писав В.Сухомлинський, «слово - найтонший різець, здатний доторкнутися до най ніжнішої рисочки людського характеру. Вміти користуватися ним – велике мистецтво».

Інтелектуальна гра відбулася в два тури: в першому містились завдання з лексики, фразеології, словотвору, а другий  - глядацький тур: вправи та завдання на логічне мислення. Невід’ємною частиною заходу були практичні завдання з усної народної творчості. Учасники розгадували загадки, промовляли скоромовки, згадували прислів’я, вірші, веселинки, потішки, колисаночки. А потім розучили народну гру – забавлянку «Сміхота». З цікавістю ознайомились із книжковою виставкою до теми.

 В Новослобідській бібліотеці був проведений круглий стіл «Мова моя калинова», а також оформлена книжкова виставка «Слово до слова і зложиться мова».

Автор: КЗ «Центр культури та дозвілля» 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора