A A A K K K
для людей із порушенням зору
Долинська громада
Запорізька область, Запорізький район

Роз'яснення

Долинська сільська рада Запорізького району Запорізької області ІНФОРМУЄ!

 

З 20 березня 2022 року набуває чинності Публічний  договір про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів, та Публічний договір про надання послуг з постачання холодної води на території Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області, які опубліковані на офіційному сайті Долинської ОТГ за посиланням_______________________________.

 

 

Тепер кожен власник домогосподарства повинен буде користуватися цими послугами без підписання окремих договорів і оплачувати її повністю чи частково, скориставшись пільгами або оформити субсидію.

На вимогу власника домогосподарства з ним може бути укладено індивідуальні договора, при цьому істотні умови в індивідуальних договорах (порядок надання послуг, тариф на послуги та інше) не повинні відрізнятися від публічних договорів або надати на письмову вимогу власника домогосподарства завірену печаткою письмову форму публічного договору.

 

 

Що таке Публічний договір?

 

Публічний договір – це договір зі споживачем на надання йому будь-якої послуги, а публічність дає право на укладання цих договорів відразу з усіма споживачами конкретної послуги без підписання письмового примірника Сторонами.

Така форма укладання публічного договору передбачена законодавством, зокрема ч.3 ст.205, ст.ст. 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України.

В даному випадку між жителями Долинскої об’єднаної територіальної громади та КП «Долинське КГП» укладаються публічні договора про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів та надання послуг з постачання холодної води.

Публічний договір - це дуже  поширена форма відносин між надавачами послуги і користувачем. Наприклад: – ми користуємося послугами громадського транспорту. Ми не укладаємо договір кожен раз коли нам потрібно їхати. Це тому, що перевізник взяв на себе публічні зобов’язання, також, наприклад, перукарні, магазини, заклади харчування,  де ми просто отримуємо послугу і розраховуємося за неї.

КП «Долинське КГП» надає послугу всім хто її потребує.

 

Щодо надання послуги з вивезення твердих побутових відходів!

 

Згідно з ч.1 ст.25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку. 

 

Публічний Договорів про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів укладається з усіма мешканцями Долинської ОТГ

Але досить часто громадяни стверджують, що вони взагалі не залишають сміття і що його у них просто немає, але твердження, що у сучасній приватній садибі чи квартирі взагалі не утворюються тверді побутові відходи, не витримує жодної критики!

Звичайно, у приватній садибі більші можливості щодо утилізації органічних відходів (від городу, саду, кухні, тваринництва). Це все можна скласти на компостну купу і незабаром використати, як добриво. Але куди подіти безліч побутових відходів пакувальну тару, полімерні, пляшок, засоби гігієни, відходи від ремонтних робіт тощо?

Усе це не можливо безпечно утилізувати у садибі. Тобто, доволі велику частину побутових відходів  доводиться вивозити кудись для утилізації. Більш за все, це сміття просто викидається десь у канаві, на стихійному сміттєзвалищі, у парках, скверах і навіть на кладовищах, за межами селища у полях та лісах. Як правило, «організаторами» стихійних сміттєзвалищ, в переважній більшості, є недобросовісні громадяни, котрі не бажають укладати договори на вивезення відходів та сплачувати за вивезення. Тому уздовж наших доріг, річок та в інших місцях загального користування замість соковитого різнотрав’я «квітують» купи різного непотребу, викинуті горе-господарями.

Також деякі жителі стверджують : «я все спалюю», «я все закопую» та подібне…

Так от – існує доволі багато речовин, які в принципі не можна ані спалювати, ані закопувати, ані викидати просто неба. Спалювання такого роду сміття, є дуже небезпечним для оточуючих, так як у повітря викидається при цьому дуже багато небезпечних для життя людини речовин. Потім цім повітрям дихають всі жителі селища і що найстрашніше – діти. Це є грубим порушенням законодавства України. Те ж саме стосується і закопування сміття у себе на ділянці. Не одна розсудлива людина не буде отруювати землю  і ґрунтові води собі та сусідам шляхом такого роду “утилізації” . Тому знову ж таки це сміття кудись просто викидається.

Дехто вважає, що достатньо викинути сміття від приватного домогосподарства до сміттєвого баку на території селища, або вночі підкинути сусідам у контейнер багатоквартирного будинку чи просто виставити мішки біля контейнерів з сміттям  і це все безкоштовно.

Але ж сміття потрібно комусь зібрати і завантажити до сміттєзбиральної машини, а ще - вивезти до полігону ТПВ. Безкоштовно не поїде жодна машина – потрібно пальне, працівники теж безкоштовно працювати не будуть. Крім того,  підприємство ще платить податки державі та має багато інших витрат. Тому висновок один – безкоштовне вивезення та утилізація сміття, НЕМОЖЛИВЕ.

Крім того, на території Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області діють Правила благоустрою населених пунктів на території Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області від 20.12.2018 року № 14, які забороняють вчиняти подібні дії та уповноважують посадових осіб накладати за подібні порушення штрафи.

 

 

Щодо надання послуги з постачання холодної води !

 

Вода - основа життя. Без неї неможливе існування жодної з відомих форм живих істот - рослин, тварин, бактерій і інших. Людина також не може прожити без води. Наше тіло на 80% складається з цієї унікального речовини, у водному середовищі відбуваються всі обмінні процеси в організмі.

Вода потрібна нам кожного дня - ми використовуємо її для пиття, приготування їжі, миття, охолодження, нагрівання й майже на кожному етапі виробництва товарів. Хоча понад 70% поверхні Землі вкрито водою, тільки близько 3% цієї води є прісними. Тільки третина прісної води доступна людині, інша зберігається в льодовиках. Більшу частину вільної води складають ґрунтові води. Таким чином, річки і озера містять всього лише близько 0,3% прісної води світу.

 

КП «Долинське КГП» надає послуги з постачання холодної води, забезпечує якість холодної води, відповідно до вимог державних санітарних норм і правил з тиском холодної води відповідно до параметрі, встановлених державними будівельними нормами.

 

Під дію даного публічного договора підпадають мешканці села Долинське, села Нове Запоріжжя, селища Канцерівка та Високогірного, села Новослобідка Долинської об’єднаної територіальної громади, оскільки є користувачами послуг з постачання холодної води, Виконавцем яких є КП «Долинське КГП».

Під дію даного публічного договора НЕ ПІДПАДАЮТЬ мешканці села Бабурка, села Хортиця, села Нижня Хортиця та села Розумівка, оскільки виконавцем надання послуг з постачання холодної води в них є міські комунальні підприємства.

 

Щодо відповідальності!

 

Відсутність сплати згідно Публічних Договорів про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів та надання послуг з постачання холодної води є порушенням, за яке настає відповідальність згідно чинного законодавства України.

Наголошуємо, що після набрання чинності опублікованих публічних договорів, процедура укладання публічних договорів вважається завершеною.

Публічний Договір про надання послуг з постачання холодної води укладається із мешканцями тих сіл, де КП «Долинське КГП» надає відповідні послуги з постачання холодної води.

Публічний Договір про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів укладається з усіма мешканцями Долинської ОТГ,  нарахування здійснюються на кожного мешканця згідно бази даних сільської ради.

 

При виникненні певної заборгованості перед КП «Долинське КГП» за надані ним послуги, підприємство буде вимушене стягувати заборгованість у судовому порядку з усіма відповідними для боржника наслідками.

Відразу попереджаємо, що боржнику, перш ніж оскаржити наявність заборгованості за надання послуг з вивезення твердих побутових відходів потрібно буде у суді довести, що його життєдіяльність унеможливлює продукування відходів. І що ціла низка законів України стосується всіх громадян України,  крім нього.

 

При виникненні будь яких запитань звертатися за телефоном: тел. (061) 287-54-32 у робочі години.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора