План ВІДНОВЛЕННЯ громади

Фото без описуПро затвердження порядків з питань відновлення та розвитку територіальної громади розповіла начальник Відділу містобудування архітектури та житлово-комунального господарства Олена ЧУБАРЬ на засіданні Робочої групи з представниками структурних підрозділів Долинської громади.

Так, 20 липня набрала чинності постанова КМУ від 18.07.2023 № 731, якою затверджено Порядок визначення територій відновлення та Порядок розроблення, реалізації та моніторингу плану відновлення та розвитку регіонів і планів відновлення та розвитку територіальних громад. Згідно з вимогами цієї постанови територіальна громада належить до території відновлення за умови наявності хоча б одного з таких Критеріїв:

1. на території ТГ відбувалися бойові дії;

2. територія ТГ або її частина була тимчасово окупована;

3. на території ТГ наявні руйнування об'єктів критичної та соціальної інфраструктури, об'єктів житлового фонду;

4. територія територіальної громади характеризується значним переміщенням населення до інших регіонів та/або інших держав та різким погіршенням рівня соціально-економічного розвитку.

Як наголосила Олена Чубарь, враховуючи зазначені критерії, наразі наша громада може отримати статус «території відновлення».

• Порядком визначення територій відновлення передбачено декілька основних етапів. Наразі, першочергове завдання - надати Відділу містобудування архітектури та житлово-комунального господарства опрацьовані пропозиції проєктів на відновлення. Після цього утворена Робоча група розгляне пропозиції та прийме рішення про їх внесення до відповідного переліку, - зазначила посадовиця.

Відповідно до затвердженого Порядку розроблення, реалізації та моніторингу плану відновлення та розвитку регіонів і планів відновлення та розвитку  територіальних громад, Олена Чубарь повідомила, що Плани відновлення та розвитку регіонів і територіальних громад розробляються на період до 2027 року (включно). План відновлення та розвитку тергромад розробляється виконавчим органом сільської, селищної, міської ради за такими складовими:

• завдання і заходи з відновлення та розвитку;

• прогнозована потреба та можливі джерела фінансування;

• індикатори виконання завдань та заходів;

• перелік проєктів місцевого розвитку.

План відновлення територіальної громад розробляється одночасно з Регіональним планом відновлення – у двомісячний строк з дня отримання інформації від Мінінфраструктури про початок розроблення Плану відновлення та розвитку регіонів.

Тобто, у цей строк громади подають проєкти Планів відновлення територіальних громад на погодження до облдержадміністрації, а облдержадміністрація Регіональний план – до Мінінфраструктури.

Регіональні плани відновлення разом із проєктами місцевого розвитку увійдуть до державного Плану відновлення та розвитку регіонів, який затверджується Кабінетом Міністрів України.