Щодо обігу продукції, яка не відповідає вимогам безпечності

Дата: 04.07.2018 12:39

На підставі листа Запорізького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, Долинська сільська рада доводить інформацію до відома фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, які займаються діяльністю, пов’язану з обігом харчових продуктів (торгівля, громадське харчування, харчова промисловість, первинне виробництво тощо) щодо вимог ст.20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а саме:

Фото без описуТематичне фото з сайту kurir.rs

оператори ринку зобов’язані  - «…надіслати компетентному органу повідомлення у випадках:

- Якщо оператор ринку вважає або має підстави вважати, що харчові продукти, які він ввіз (переслав) на митну територію України, виробив, переробив або обіг яких здійснює, не відповідають вимогам безпечності, він негайно розпочинає процедуру вилучення цих харчових продуктів з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформує про виявлену невідповідність компетентний орган. Якщо такі харчові продукти могли потенційно потрапити до споживача, оператор ринку інформує споживачів про причини їх вилучення та у разі потреби відкликає харчові продукти, якщо застосування інших заходів є недостатнім для досягнення прийнятного рівня захисту здоров’я споживачів.

- Оператор ринку, що здійснює роздрібну торгівлю або розповсюдження харчових продуктів і не здійснює при цьому пакування або маркування або іншим чином не впливає на безпечність та цілісність харчових продуктів, у межах своєї діяльності ініціює процедури вилучення з обігу продуктів, що не відповідають параметрам безпечності. Такий оператор ринку повинен сприяти забезпеченню безпечності харчових продуктів, передавати інформацію, необхідну для забезпечення простежуваності харчових продуктів та будь-яких речовин, що використовуються для виробництва харчових продуктів, на вимогу відповідних осіб, а також співпрацювати з операторами ринку та/або компетентним органом.

- Якщо оператор ринку має підстави вважати, що харчові продукти, які він ввів в обіг, можуть бути шкідливими для здоров’я людей, він у строк не більше одного робочого дня письмово інформує про це компетентний орган, а також про вжиті заходи для запобігання виникненню ризиків для споживача.»

До уваги операторів ринку: узагальнену інформацію про обіг на потужностях харчових продуктів, які не відповідають вимогам безпечності, надсилати щокварталу до 28 числа останнього у звітному періоді місяця, за наступною формою:

Інформація щодо повідомлень від операторів ринку про обіг харчових продуктів, які не відповідають вимогам безпечності протягом звітного періоду

Назва оператору потужності Назва продукції, яка не відповідає вимогам безпечності Вага (кількість пакувальних одиниць)партії продукції, яка не відповідає вимогам безпечності Причини невідповідності Шляхи подальшого поводження

Інформацію надсилати на електронну адресу Запорізького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області: zaporizkiy@gudpss-zp.gov.ua