Долинська громада
Запорізька область, Запорізький район

Підписна кампанія в КЗ «ЦПМСД» ДСР ЗР ЗО продовжується. Спростовуємо міфи.

Дата: 09.07.2018 12:24
Кількість переглядів: 1036

Це кампанія з вибору лікаря і підписання декларації із  фахівцем. 
Адже це чи не єдина зрозуміла реформа, яка також дає шанс врятувати галузь охорони здоров’я від повного занепаду.
За  час кампанії з обрання лікаря з’явилось чимало міфів. Спростовуємо найпоширеніші з них.

Фото без опису

Тематичне фото з сайту uozter.gov.ua

Міф 1. Лікар підписує декларації лише з тими пацієнтами, що проживають на його дільниці.

Ви можете обрати будь-якого лікаря, незалежно від вашої прописки чи місця проживання. Єдина причина, з якої лікар може відмовити вам у підписанні декларації – він вже має оптимальну кількість пацієнтів (для терапевта – 2000, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900). Тому не варто надто довго зволікати з вибором, адже хороші спеціалісти швидко наберуть собі пацієнтів.

Ви можете обрати свого лікаря з іншого району, чи навіть іншого міста. Проте вам буде зручно, якщо він практикує поблизу вашого дому, або місця роботи, адже до нього потрібно буде звертатись не лише за медичною допомогою, але й за довідками, направленням до інших спеціалістів тощо.

Міф 2. Люди, що не можуть особисто прийти до лікаря для підписання декларації, залишаться без меддопомоги

Якщо людина фізично не може завітати до лікаря, щоб підписати з ним декларацію, це може зробити її законний представник. Окрім того, декларацію не обов’язково підписувати зі стаціонарного комп’ютера. Уповноважений працівник медзакладу може приїхати до вас додому та використати ноутбук або планшет для заповнення декларації.

Також найближчим часом Міністерство охорони здоров’я запустить онлайн кабінет пацієнта, де можна буде підписати декларацію з лікарем онлайн, не виходячи з дому.

Міф 3. Ви не можете обрати свого лікаря, бо в медзаклад не завезли бланки декларацій

Паперових бланків декларацій не існує. Декларація з лікарем має бути заповнена в електронному вигляді уповноваженим працівником медзакладу. Лише після цього вона роздруковується і ви підписуєте її в двох примірниках, один з яких забираєте з собою, інший залишається у лікаря. Якщо вам дають заповнити бланк декларації від руки – вона фейкова.

Міф 4. Ваш лікар відтепер не буде приїжджати на виклик додому

Виклик додому входить до переліку послуг вашого лікаря. Але визначати, чи є необхідність їхати на виклик, лікар буде за медичними показами. Він може надати вам консультацію телефоном, або запросити вас приїхати в амбулаторію. При цьому віддаленість місця перебування пацієнта від медичного закладу не є причиною для відмови лікаря приїхати на виклик.

Міф 5. Ви не зможете підписати декларацію з лікарем, якщо не маєте паспорту, ідентифікаційного коду чи мобільного телефону

Якщо з об’єктивних причин ви не маєте якогось з необхідних для підписання декларації документів (паспорт, ідентифікаційний код), ви все одно зможете обрати свого лікаря.

В разі відсутності паспорта громадянина України декларацію можна підписати за іншими документами - тимчасовим посвідченням громадянина України, посвідкою на постійне проживання в Україні, посвідченням біженця, посвідченням особи, яка потребує додаткового захисту.

Якщо ви не маєте ідентифікаційного коду з релігійних або інших переконань, в декларацію з лікарем заносяться лише ваші паспортні дані.

 

Адміністрація КЗ «ЦПМСД» ДСР ЗР ЗО запрошує жителів громади, а також всіх бажаючих до підписання декларацій із найкращими сімейними лікарями Запорізького району. Нагадуємо, що звертатися для підписання декларацій можна з понеділка по п’ятницю з 12.00 до 16.00 за адресами: вулиця 8-го Березня 2-А (Долинська ЗПСМ)тел.709-29-21, 094-973-49-21 або вулиця Мельнична 1-А (Розумівська АЗПСМ) тел.709-29-23, 094-937-49-23.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора