Долинська громада
Запорізька область, Запорізький район

Для реєстрації на ЗНО та вступу до вишів абітурієнтам потрібно оформити ID- картку

Дата: 22.11.2018 09:27
Кількість переглядів: 638

Управління ДМС України в Запорізькій області нагадує, що школярі, яким виповнилося 14 років мають своєчасно звернутися до територіального підрозділу міграційної служби за місцем реєстрації для оформлення ID- картки.

Фото без опису

Тематичне фото з мережі Інтернет

Сьогодні вперше паспорт оформлюється після досягнення 14-річного віку, при цьому  ці адмін. Послуга є безкоштовною.

Докладну інформацію про  процедуру оформлення ID-картки та контактну інформацію щодо розташування територіальних підрозділів служби можна знайти на офіційному сайті Державної міграційної служби (dsmu.gov.ua).

Для школярів своєчасне оформлення паспорта є необхідним, адже його копію потрібно подавати в комплекті документів для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання.

Подавати для реєстрації інший документ можуть лише такі категорії:

*особи, які не мали можливості отри мати паспорт в зв’язку з тим, що проживають на окупованій території та лінії зіткнення, - свідоцтво про народження;

*іноземці та особи без громадянства – копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

*особи, які звернулися за захистом в Україні – копію довідки про звернення за захистом в Україні;

*особи з окупованої території, які є учнями (слухачами, студентами) закладів освіти  на підконтрольній Україні території, якщо вони втратили документ, що посвідчує особу, і не мають можливості його відновити – довідку із закладу освіти з фотокарткою.

   Усі інші громадяни України подають для реєстрації на ЗНО виключно паспорт. Цей же документ пред’являється учасником ЗНО для допуску до пункту тестування.

  Окрім цього, питання своєчасного отримання паспорта є актуальним для тих школярів, які 2019 року планують вступати на молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра після 9-го класу.

 Зокрема, під час подання заяви на вступ необхідно пред’явити оригінал документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, і подати його копію. Одним з таких документів є паспорт громадянина України. Водночас свідоцтво про народження не є документом, що посвідчує особу (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5492-17)

Тому майбутнім випускникам варто заздалегідь потурбуватися про оформлення паспорта (або іншого документа, що посвідчує особу), адже вступати за свідоцтвом про народження зможуть лише ті учні, яким 14 років виповниться після 1 травня 2019 року.

 

Автор: Прес-служба УДМС України в Запорізькій області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора