В закладах культури ворожили на Андрія

Дата: 14.12.2018 14:25

Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшли до нашого часу. 13 грудня в закладах культури Долинської сільської ради відбулися народознавчі заходи.

Знайомство зі звичаями проведення свят зимового календарного циклу для читачів Долинської сільської бібліотеки розпочалося Андріївськими вечорницями. Діти дізналися, що цього дня вшановують не лише апостола Андрія Первозданного. На 13 грудня припадає і народне свято Калити, тобто зимового сонця. Учасники заходу відчули розум, мудрість, гумор та щирість українського народу, взявши участь у ворожіннях. А ще співали народні пісні та смакували обрядовою стравою – калитою і балабушками, які приготували для присутніх працівники кухні Долинського КЗДО «Мрія», за всі присутні дуже їм вдячні!

Директор Новозапорізького будинку культури Галина Беспята в ніч на Андрія запросила підлітків та молодь у теплое коло задля ворожіння на свою жіночу долю.

Вечір відбувся в кращих традиціях Андріївських вечорниць: дівчата ворожили, пригощалися трав’яним чаєм.

Автор: КЗ «Центр культури та дозвілля»