В закладах освіти та культури громади відзначили День Соборності

Дата: 23.01.2019 13:25

22 січня Україна святкувала День Соборності – сто років тому, у 1919 році, було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

Тематичне фото з сайту kolomyia.today

Соборність землі України – духовне єднання всіх територій, які історично належали нашому народові, єдність і цілісність загальної території України, недоторканність її кордонів.
Соборність української державності означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ, як вільну, суверенну, демократичну, правову і соціальну.
І саме з цього приводу в освітніх та культурних закладах Долинської сільської ради пройшов ряд святкових заходів:

В освітніх закладах:

- фестиваль української патріотичної пісні «Схід і Захід – разом!»;
- конкурс малюнків (1-4 кл.), плакатів, колажів (5-8 кл.), комп’ютерної графіки (9-11 кл.) «Від роду до народу слався, Україно!»;
- класними керівниками проведено з класними колективами:
• Інтерактивний квест «Україно моя соборна» (1 кл.);
• Тематичні виховні години «Мій рідний краю, Україно, найкраще місце на землі» (2 кл.), «Україна єдина!» (3 кл.), «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» (5 кл.), «Україна – соборна держава» (6 кл.), «Свято Соборності України» (8 кл.), «Нехай нерозмежованою залишиться навіки!» (9 кл.);
• Створення лепбуку до Дня Соборності України (4 кл., 11 кл.);
• Ланцюжок єднання (7 кл.);
• Інтерактивна гра «Моя Україна» (10 кл.).
- проведена робота з інтерактивним плакатом «День Соборності України» (вирішення інтерактивних завдань) (6,7,10 класи);
- виготовлено інформаційні матеріали: плакат «100 років з Дня Соборності»(9кл.), лепбук «Україна – держава. 100 років Соборності»(5 кл.) ;
- відбувся перегляд відеофільмів «Шляхами незалежності та «Злуки»» (8 кл.), «Україна єдина» (11 кл.), «Це моя Україна» (10 кл.), «Україна. Моя країна» (6 кл.)
- Оформлено книжкові виставки « Україна – єдина країна»; тематичну полицю «Україна Соборна»; проведено огляд літератури (медіатека).

А з нагоди Дня соборності в закладах культури відбувся цикл інформаційно-просвітницьких та святкових заходів.

***Нове Запоріжжя

*** Нижня Хортиця

*** Новослобідка

В Розумівській сільській бібліотеці відбувся захід, приурочений Дню Соборності України. Цікава та допитлива розповідь "Історія Соборності України" пролунала для гуртківців під час святкового заходу від бібліотекаря Лисенко Д.В..Всі присутні були вдягнені в патріотичний одяг, із любов'ю у серці до України діти розповідали тематичні вірші. Також діти мали змогу переглянути на проекторі відеоролик "Моя Соборна Україна!".Закінчилось дійство чаюванням  та святковою фотосесією.

А в Долинській бібліотеці пройшла година історії «Мить єднання», на якій присутні дізналися про історію виникнення Дня Соборності. А ще побачили копію договору з підписами голови, членів та члена-секретаря Директорії і поштову марку, присвячену Акту Злуки двох частин України. У вікторині «Єдина Україна» перемогла Корнієнко Любов. Кросворд про нашу державу розгадали всі присутні. Крім того, діти слухали вірші Олександра Олеся та Лесі Храпливої-Щур, присвячені Соборності. На пам’ять про зустріч діти одержали буклет «Хай квітне щаслива моя Україна».

Більше фото за посиланням: https://dolynska-gromada.gov.ua/album/3414/

Автор: КЗ "Центр культури та дозвілля"