Пам'ятай про Крути!

Дата: 30.01.2019 09:35
Кількість переглядів: 2013

Героїчна оборона станції Крути далекого 1918 року стала своєрідним символом боротьби за самостійну державу на початку 90-х років минулого століття. Бій під Крутами заслужено посідає особливе місце в історії українських національно-визвольних змагань 1918-1921 рр. та в українській історії ХХ століття взагалі. Бій під Крутами став символом героїчного супротиву української молоді.
    До цієї визначної події в закладах культури Долинської сільської ради  було проведено низку  інформаційно – просвітницьких та  патріотичних заходів.

Тематичне фото з сайту https://www.google.com/search?q=тематичне+фото+пам%27ятай+про+Крути&rlz

Працівники  Нижньохортицького клубу та бібліотеки провели героїко - патріотичну годину: "Над Крутами тужить калина...", на якій  були присутні 10 чоловік. Завідуюча клубом Андрєєва О. І. розповіла дітям про страшну трагедію, яка відбулась 29 січня 1918 року на залізничній станції Крут, діти вшанували пам’ять студентів  хвилиною мовчання та запалили свічки на честь полеглих героїв. Для юнацтва провели інформаційну хвилину: "Волі народної дзвін". У бібліотеці протягом дня діє тематична полиця: "Нема любові понад ту, що окропили кров’ю Крути".

В Новозапорізькому будинку культури також вшановували пам'ять героїв Крут. Під час інформаційно – просвітницької години  учні 10-11 класів Новозапорізької школи   брали активну участь в обговорені  відеопрезентації. Директор БК Беспята Г.О. розповіла  про історичні події, які  відбулися  більше ніж 100 років тому під селищем Крути. А завідуюча Новозапорізькою бібліотекою познайомила присутніх  тематичною книжковою виставкою «Бій під Крутами».

Цього дня Високогірненському сільському клубі  була проведена  година скорботи «Герої Крут у пам’яті людській». Під час заходу  завідуюча клубом Деркач О.М. познайомила присутніх  з однією з трагічних сторінок історії України. Під час заходу  діти  переглянули відеоролик «Пам’яті тридцяти». А за допомогою тематичного лепбука ознайомилися  з історичними подіями. Газетні статті, фото героїв, пам’ятники героям Крут, збірка віршів про бійців-  дуже зацікавили дітей. Кожен  відкрив для себе нові історичні факти.

Вечір історичної пам’яті відбувся в Бабурській бібліотеці. Завідуюча бібліотекою Кратюк Л.П. підготувала для присутніх  історичну довідку про події під Крутами та  оформила  інформаційну виставку «Герої Крут у пам’яті людській».

А в Розумівській бібліотеці  відбувся  перегляд документального фільму "Крути - молода кров".

Автор фото: КЗ «Центр культури та дозвілля»