Долинська громада
Запорізька область, Запорізький район

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ДОЛИНСЬКОЇ ГРОМАДИ

Дата: 29.03.2019 15:29
Кількість переглядів: 645

                                                           Фото без опису

                                                                                                     тематьичне фото з сайту:https://www.google.com/search?rlz=1C1ASRM_

                                                                                                            enUA833UA833&q=фото+африканської+свинячої+чуми&tbm

 

        У зв’язку зі спалахом на острові Хортиця вірусу африканської чуми свиней, з метою попередження поширення вірусу, Державною надзвичайною протиепізоотичною комісією при обласній державній адміністрації прийнято рішення включити до зони нагляду частину території Запорізького району. У зону ввійшли такі населені пункти: Бабурка, Нижня Хортиця, Розумівка та Новослобідка.

 

      Закликаємо всіх зберігати спокій – вірус африканської чуми свиней не передається людині і є абсолютно безпечним для неї.

 

ВИЛУЧЕННЯ СВИНЕЙ ПРОВОДИТИСЯ НЕ БУДЕ.

 

В ЗОНІ НАГЛЯДУ НЕОБХІДНО:

 1. Всім особам, що входять або виходять з господарств, дотримуватись відповідних гігієнічних заходів, необхідних для зниження ризику розповсюдження вірусу АЧС, а саме:
  • не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;
  • утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускати їх вигулу та контакту з іншими тваринами;
  • обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар.
 2. Про кожен випадок захворювання, загибелі свиней негайно повідомляти установи державної служби ветеринарної медицини.

 

В ЗОНІ НАГЛЯДУ ЗАБОРОНЕНО:

 1. Торгівля на ринках живими свинями, м’ясом з них та іншими продуктами свинарства, постачання населенню продуктів тваринництва без наявності супровідних ветеринарних документів.
 2. Протягом перших семи днів, після створення зони нагляду, ввезення або вивезення будь-яких домашніх тварин можливо тільки з дозволу управління ветеринарної медицини в районі (в місті обласного значення).
 3. Вивезення свиней з господарств, в яких вони утримуються, протягом як мінімум 30 днів після завершення попередньої очистки та дезінфекції (дезінсекції, дератизації за необхідності) інфікованих господарств. Через 30 днів, з дозволу головного державного інспектора ветеринарної медицини району можливий вивіз свиней з господарств зони нагляду для переміщення (на забійний пункт або переробне підприємство для невідкладного забою).

 

ЯК РОЗПІЗНАТИ АЧС

     Інкубаційний період короткий (2–12 днів) і супроводжується лихоманкою (40–42 °С) впродовж 48-ми годин перед проявом клінічних ознак (на відміну від класичної чуми свиней) та відсутністю інших симптомів в цей період. Більшість хворих тварин, у цей час, виглядають абсолютно здоровими й не відмовляються від корму (і лише незначний відсоток - проявляє неспокій або ж, навпаки, постійно лежить). Клінічні ознаки проявляються, коли спадає температура: тварини проявляють ознаки слабкості (хитка хода, відмова від корму, ознаки спраги), збиваються в гурти, з’являються ознаки серцевої недостатності: синюшність (ціаноз) шкіри та значні крововиливи (геморагії на шкірі та у внутрішніх органах). Поросні свиноматки, як правило абортують, незалежно від терміну вагітності на 5–8 добу після зараження чи на 1-3 – лихоманки. На плодових оболонках і шкірі плодів, часто реєструють крововиливи. Загибель хворих тварин настає внаслідок серцевої недостатності (набряк легенів - внаслідок геморагічного діатезу) переважно на 7–10 добу з моменту прояву перших клінічних ознак хвороби. Смертність при АЧС складає – майже 100 %.

 

У ВИПАДКУ ПІДОЗР НА АЧС ПРОСИМО ТЕРМІНОВО ПОВІДОМЛЯТИ ЗАПОРІЗЬКЕ РАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА ТЕЛЕФОНОМ 278-52-72.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора