Всесвітній день донора крові  «Безпечна кров для всіх»

Дата: 24.05.2019 08:59

Всесвітній день донора крові  «Безпечна кров для всіх» - міжнародний день, який щорічно проводиться 14 червня не тільки в Україні, а і в країнах усього світу.

Донор походить від латинського «donare» - «дарувати». У випадку з донорами крові подарунком часто є життя іншої людини.

Кожен третій житель Землі хоча б раз в житті потребує переливання крові. При цьому існують окремі категорії людей, які не можуть обійтися без донорської крові.

Організатором головних заходів з цієї нагоди у 2019 році є Руанда. Девіз заходів «Безпечна кров для всіх».

Пять причин здати кров:

• Одна здача крові допомагає врятувати два життя!
  • Здача крові або плазми корисна для здоров'я донора: запускає процес оновлення організму, стимулює імунітет, знижує ризик розвитку захворювань серцево - судинної системи.
  • При здачі крові донор безкоштовно обстежується на: групу крові, резус-фактор, біохімічне обстеження, ВІЛ, гепатити «В», «С», сифіліс.
  • Після здачі крові, донору надається звільнення на 2 дня від роботи і навчання.
  • Здавати кров регулярно - це не тільки благородний вчинок, а й допомога ближньому!

Ви запитаєте: «Хто може бути донором?»

Кожен донор повинен знати, що від стану його здоров'я залежить життя і здоров'я хворого. Для того щоб кров приносила хворому користь, донору необхідно дотримуватись певних правил:

Кров можна здавати тільки при доброму стані здоров'я і маючи гарне самопочуття.

Перед днем ??здачі крові необхідно добре виспатися і відпочити.

За день і в день здачі крові не рекомендується багато їсти, треба виключити жирну смажену їжу, молоко, сметану, вершки, яйця, морозиво, так як кров насичується жировим речовинами і стає непридатною для переливання хворим.

Безпосередньо перед здачею крові донору необхідно з'їсти легкий сніданок: чай або сік, білий хліб.

Донор не повинен зловживати спиртними напоями, а за кілька днів до здачі крові і зовсім від них відмовитися, так як алкоголь, потрапляючи в кров, може завдати непоправної шкоди хворому, якому перелита така кров, особливо якщо цей хворий - дитина.

Фахівці рекомендують утриматися від куріння за годину до процедури здачі крові і не палити протягом двох годину після здачі.

Виходить, що допомогая людям ми стаємо самі здоровіще.

Необхідно мати при собі паспорт громадянина України і ідентифікаційний номер.

Здати кров у Запоріжжі  можно з 8:00 до 12:30,

по адресу: вул.Жаботинського, 32/ (Правди,32) ,

СТМО «Трансфузіологія» знаходиться на теріторії 2 дитячої поліклініки.

Довідки за телефоном: (061)2898191

КНП «Долинський ЦПМСД» ДСР ЗР ЗО