Андріївські вечорниці!

Дата: 16.12.2019 11:42

З давніх – давен Україна славиться величними традиційними святами та  обрядами. Одним  із свят, яке завжди відзначали наші діди та прадіди, було   зимове свято  - день Андрія. Підтримуючи та  продовжуючи традиції українського народу, 13 грудня  в українській  світлиці Долинської бібліотеки відбулися Андріївські  вечорниці.    Святково прибраний  стіл, запашний  хліб, вишиті рушники, Калита, рогачі, вареники – все у світлиці  ожило, як у давні часи. Господиня свята – завідуюча бібліотекою                     Яковчук С.О. ознайомила присутніх з історією свята Калити. Діти брали участь у традиційних забавах та іграх, ворожили та пригощалися українськими народними стравами.

Фото з Андріївських вечорниць

Наступного дня відвідувачів Долинської бібліотеки чекало цікаве пізнавальне свято. За народними віруваннями, Наум – покровитель розуму, знань та доброчинства. Казали: «Пророк Наум наведе на ум». Про те, коли починалося навчання у наших предків і хто виконував роль учителя, як виряджали дітей «у науку» та хто вчив дитину перших літер, дізналися діти в Долинській бібліотеці саме в день святого пророка Наума. А ще виконали декілька завдань на логічне мислення і послухали жарти на шкільну тему.

Фото з дня святого пророка Наума

КЗ «Центр культури та  дозвілля»