Христос народився!Славімо Його!

Дата: 08.01.2020 09:04

7 січня, православні християни святкують Різдво Христове – одне із найбільш урочистих і радісних церковних свят. Згідно із Писанням, Ісус Христос народився у Вифлеємі, коли правив імператор Август
      В іудеїв був звичай, за яким усі родини мали свої певні міста й праотцівські місця, тому Діва Марія зі своїм обручником - праведним Йосипом, як нащадки царя Давида, вирушили до Вифлеєму. Прийшовши в місто, вони не знайшли вільних місць у готелях й оселилися в печері, серед сіна й соломи, призначених для годівлі тварин. Там і народився Спаситель. Звістку про Різдво Месії почули пастухи. Їм явився Ангел і сказав: «Не бійтеся; я сповіщаю вам велику радість, яка буде всім людям; бо нині народився вам у місті Давидовому Спаситель, Котрий є Христос Господь» (Лк. 2, 10-11). Пастухи зі смиренням вклонилися Немовляті Христу. Також про Різдво Христове у чудесний спосіб було сповіщено волхвам - мудрецям, які побачили зірку і, послідувавши за нею, прийшли до заповітної печери, де вони, «впавши, поклонилися Йому; і, відкривши скарби свої, принесли Йому дари: золото й ладан і смирну» (Мф. 2, 11). 7 січня закінчується Різдвяний піст. Після Божественної літургії православні сідають за святковий стіл і розговляються. Святкують Різдво Христове 12 днів - до Водохреща, 19 січня. Цей період називається Святками. Вітати одне одного в ці дні прийнято словами: «Христос народився!» - «Славімо Його!». Свято Різдва увібрало в себе багато обрядів і звичаїв. До них передовсім належать колядування та щедрування - костюмовані дійства із зіркою і співами. Коляда – це гімн Христу, оспівування його народження. У щедрівках славлять природу, закликають весну.

Так   7 січня в церкві Архистратига Михаїла в селі Долинське відбулася Святкова Літургія, яку провів настоятель храму -  Священник Єлисей. До Літургії залучились і жителі села Долинське, села Новослобідка, села Нове Запоріжжя та села Високогірне. По закінченню всі присутні мали нагоду оспівати народження Христа, а біля храму подивились костюмовані дійства із зіркою та співами, які продемонстрували учні Новозапорізької школи!

Відео за ссилкою   https://youtu.be/esL2qo1WT9Y