Дата: 27.04.2020 09:17

34 роки тому світ схвилювала наймасштабніша техногенна катастрофа, що сталася на Чорнобильській АЕС. Цю трагедію неможливо стерти з пам’яті.

Чорнобильська трагедія – одне з найстрашніших лих не тільки для України, а й для усього людства.

Кожного року ми повертаємося пам'яттю і серцем до незабутніх трагічних подій, щоб ще раз осягнути, кому зобов'язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей та онуків. Ці люди, ліквідатори трагедії, живуть серед нас і ми не маємо права забувати про їх подвиг.

Пліс Володимир Васильович учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986-87роках.

Народився с.Солоне Вільнянського району Запорізької області. Закінчив восьмирічну школу у селі Новогупілівка, Вільнянського району.
У 1971-1973 р
оках навчався  у Професійно-технічному училищі 7 міста Запоріжжя за спеціальністю «Монтажник конструкцій електрозварювальник». У 1973-1975 роках був призваний до служби в армії Німеччини, де отримав звання капітана ВУС-064.

Нині  Володимир Васильович живе у с.Нове Запоріжжя Запорізького району Запорізької області, має дружину Людмилу та двох доньок Катерину і Юлію.

(на фото Пліс В.В.)

Ви чули, як плаче спустошена Прип’ять,

За скоєний гріх розіп’ята  живцем,

Прип’ята  до неба, щоб вічності  випить,

Щоб вмити від бруду  змарніле лице?

Регочуть іони малиновим дзвоном,

Вбиваючи блиск нерозкритих очей,

Ридає вночі божевільна мадонна,

Приймаючи з лона холодних дітей

В бездонність ночей.

І тихо ступає життя у полин,

І лине Чорнобильський  дзвін.

Через призму часу, за допомогою добірок книг, які маєте  змогу знайти в бібліотеках Долинської сільської ради, ви поглибите свої знання про трагедію, згадаєте тих, хто віддав своє життя, рятуючи світ від страшного атому.

(фото книжкових виставок)

З нагоди відзначення 34- роковин Чорнобильської трагедії учасники гуртка образотворчого мистецтва Новослобідської бібліотеки: Федчук Софія, Федчук Анастасія, Кульчинська Вікторія, Максименко Богдана та учасниця художньої самодіяльності Розумівського будинку культури Старченко Марія підготували онлайн- виставку робіт.

Юлія Тур ( с. Новослобідка) також взяла участь у виставці. Вона підготувала для свого тата, Сергія Олександровича, який постраждав при Чорнобильській аварії, свою творчу роботу.

(творчі роботи)

КЗ «Центр культури та  дозвілля»

Долинської сільської ради