Долинська громада
Запорізька область, Запорізький район

Одинокі пенсіонери, старші за 80 років, мають право на щомісячну допомогу

Дата: 16.09.2020 12:41
Кількість переглядів: 556

 

 

29 липня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову за                № 663, якою змінені умови призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд. Внесеними змінами запроваджено новий вид допомоги – на догляд одинокими особам, які досягли 80-річного віку.

Така державна соціальна допомога надається одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду, і одержують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Визначено, що до одиноких осіб, які мають право на державну соціальну допомогу на догляд, належать громадяни, що не мають працездатних родичів, зобов'язаних за законом їх утримувати.

Відповідно до статті 202 Сімейного Кодексу України повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

Відповідно до статті 266 Сімейного Кодексу України повнолітні внуки, правнуки зобов'язані утримувати непрацездатних бабу, діда, прабабу, прадіда, які потребують матеріальної допомоги і якщо у них немає чоловіка, дружини, повнолітніх дочки, сина або ці особи з поважних причин не можуть надавати їм належного утримання, за умови, що повнолітні внуки, правнуки можуть надавати матеріальну допомогу.

Основним документом для призначення допомоги на догляд визначено висновок лікарсько-консультативної комісії, де обов’язково повинно бути зазначено, що заявник потребує постійного стороннього догляду. Такий документ видається органами охорони здоров’я за місцем проживання.

 

Допомога на догляд призначається у розмірі 40 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратити працездатність (з 01.01.2020 – 655,20 грн, з 01.07.2020 –  684,80 грн).

 

Для призначення допомоги на догляд необхідно звернутись до управління соціального захисту населення з необхідним пакетом документів, а саме:

- заявою за формою, встановленою Мінсоцполітики (подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально);

- декларацією про доходи та майновий стан осіб для призначення соціальної допомоги, яка складена за формою, встановленою Мінсоцполітики (інформація про склад сім’ї зазначається в декларації);

- висновком лікарсько-консультативної комісії.

 

У випадку неотримання надбавки до пенсії на догляд та компенсації на догляд, які надаються органами соціального захисту населення та органами Пенсійного фонду допомога буде призначена з 1 січня 2020 року. В іншому випадку, тобто у разі вже отримання надбавки до пенсії на догляд, компенсації за надання соціальних послуг, допомоги на догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсації на догляд за особою з інвалідністю або особою, яка досягла 80-річного віку, допомога призначається у разі припинення виплати вказаних компенсацій, надбавки.

Отримання соціальної послуги «догляд вдома» в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) не впливає на призначення зазначеного виду допомоги.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора