A A A K K K
для людей із порушенням зору
Долинська громада
Запорізька область, Запорізький район

День Соборності України!

Дата: 25.01.2021 16:00
Кількість переглядів: 2666

Щорічно 22 січня український народ святкує День Соборності України, день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

  День Соборності – це нагадування для всіх українців про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель, а сила народу – в єдності людей. І особливо тепер нам потрібно про це пам’ятати. Лише в єдності дій та соборності душ ми можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, забезпечення добробуту нинішніх і наступних поколінь українців.    

З цієї нагоди в закладах культури Долинської сільської ради відбувся цикл виховних та урочистих заходів. Працівники  Розумівського будинку культури, Долинського клубу, Нижньохортицької та Новозапорізької бібліотек підготували яскраві  патріотичні  відео – привітання.

 

(відео - привітання)

22 січня у Новослобідській бібліотеці діяла книжкова виставка, присвячена Дню Соборності України,  "Ми єдиний народ сьогодні, завтра". Основу виставки склали матеріали, які висвітлюють сторінки  історії, а також особливості соборницького  процесу доби Української революції 1918 - 1921 років. Мета цієї виставки  поглибити  знання  молоді про історію творення української державності , познайомити з видатними історичними постатями, які виборювали соборність та незалежність України.

(Новослобідська бібліотека)

Працівники Бабурського клубу підготували тематичний   фото – колаж до Дня Соборності  України.

(Бабурський  клуб)

У Долинській  бібліотеці була  оформлена  тематична книжкова  виставка, яка розкривала  найголовніші  історичні факти  державного свята, а саме:

1. Українська Народна Республіка – перша українська держава у ХХ ст., а 24 серпня 1991 року відбулося фактично не здобуття, а відновлення незалежності.

2. Українська Народна Республіка першою серед нових держав у Східній Європі проголосила незалежність – раніше, ніж три країни Балтії, Польща та Чехія.

3. Проголошення Соборності УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року є історичним актом об’єднання українських земель в єдину державу. Саме ці події, а не приєднання Західної України до СРСР 1939 року, лягли в основу для історії новітнього українського державотворення.

4. Українська незалежність була повалена більшовиками внаслідок «гібридної війни»: невизнання наявності своїх військ на території УНР, створення маріонеткових проросійських «республік» та підтримка антиукраїнських повстанських рухів.

5. Національна єдність є не тільки базовою цінністю, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії. Для того, щоб відстояти УНР, українцям забракло єдності та національного усвідомлення.

6. Акт Злуки був не випадковим явищем, а наслідком і вершиною об’єднавчого руху, що тривав від середини ХІХ ст. на українських землях, що були в складі різних держав.

7. Незалежність і соборність є запорукою виживання Української державності. Втрата Україною незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат від Голодомору, репресій та війн.

8. Сьогодні бійці в зоні АТО так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як і їхні попередники майже 100 років тому. Важливо проаналізувати і врахувати помилки минулого: брак національної єдності на початку ХХ ст., брак досвіду і містечковість інтересів тодішніх українських керманичів призвели до втрати української державності.

9. Сьогодні, коли маємо українські території, непідконтрольні українській владі, День Соборності – це привід нагадати, що Крим та Донеччина – це Україна.

(Долинська бібліотека)

Також працівники КЗ «Центр культури та  дозвілля» Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області  взяли участь в регіональному флешмобі «У єдності  сила» до Дня Соборності.

(працівники КЗ «Центр культури та  дозвілля»)

Також учасник художньої самодіяльності Нижньохортицького клубу Федько Никифор від імені Долинської об’єднаної територіальної громади  взяв участь у відео флешмобі до Дня Соборності України «Любіть Україну», який  підготували КУ «Обласний  методичний  центр культури і  мистецтва» ЗОР разом  зі службою у справах дітей  ЗОДА, при підтримці  Департаменту культури , туризму, національностей  та  релігій ЗОДА.

 

(флешмоб «Любіть Україну»)

 

 

 

Нехай День Соборності та Свободи України назавжди буде джерелом надії на наше краще майбуття. В єдності – наша сила!

 

КЗ «Центр культури та дозвілля»

Долинської сільської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора