A A A K K K
для людей із порушенням зору
Долинська громада
Запорізька область, Запорізький район

З 1 січня 2022 року є обов’язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) або програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки.

Дата: 15.02.2022 13:24
Кількість переглядів: 385

З 1 січня 2022 року є обов’язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) або програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки.

Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України РРО або ПРРО не зобов’язані застосовувати лише платники єдиного податку першої групи.

Електронний кабінет надає можливість подання суб’єктами господарювання заяв для реєстрації РРО/ ПРРО (за формою № 1-РРО або № 1-ПРРО) в режимі онлайн.

 

Види РРО

  • класичні РРО — мають вигляд кнопкових касових апаратів або пристроїв типу невеликих принтерів. Їхньою основною функцією є друк фіскальних чеків. Середня ціна становить 6—8 тис. грн, щомісячні витрати на обслуговування — 200—300 грн;

  • програмні РРО (пРРО) — це програми для гаджетів (телефона, планшета або комп'ютера).

  • хньою функцією є реєстрація розрахункових операцій та автоматична передача електронних даних до податкової служби. Для роботи достатньо купити планшет за, скажімо, 2 тис. грн та встановити додаток. Щомісячні витрати на обслуговування — від 0 до 150 грн.

 

Вибір виду фіскального реєстратора залежить від особистих переваг підприємця та особливостей ведення бізнесу. Серед представників малого бізнесу більш популярними є пРРО: вони дешевші, компактніші та простіші у підключенні та використанні.

 

 

Порівняльна характеристика деяких параметрів класичного та програмного РРО

Критерій ефективності

Класичний РРО

Програмний РРО

Вартість програми, грн

від 6 до 8 тис. грн

 

Щомісячні витрати, грн/міс.

200—300

0—150

Компактність

потрібен вільний простір для встановлення

продажі фіскалізуються з планшета

Процедура реєстрації

2—3 дні

декілька годин

Зберігання z-звітів

3 роки (для пред'явлення податковим органам)

автоматична передача до податкової служби

Робота з чеками

тільки друк паперових чеків

надсилання електронного чека клієнту з можливістю роздрукувати паперовий на вимогу

Офлайн-робота

можуть працювати без інтернету до 7 діб з подальшою ручною фіскалізацією всіх виданих за цей час чеків

до 36 годин, але не більше 168 год/міс. За цей період компанія дозволяється обробити до 2 тис. чеків. З поновленням мережі Інтернет дані відправляться до податкової автоматично

Типи програмного РРО

З чотирьох типів програмних реєстраторів вибір робиться на користь того, що відповідає запланованому місцю та способу фіскалізації продажів, а саме:

  • стаціонарний пРРО — встановлюється на конкретну господарську одиницю та використовується за зареєстрованою адресою. Підходить для компаній, що здійснюють продаж в одному і тому ж приміщенні (кав'ярні із залом або стаціонарні кіоски);

  • переносний пРРО — реєструється на конкретну господарську одиницю (наприклад, автомобіль), але може використовуватися по всій території України на такій господарській одиниці. Підходить для компаній, які видають чеки на різні адреси (мобільні точки вуличної їжі, ресторани у форматі dark kitchen, що працюють виключно на доставку);

  • «каса самообслуговування» — встановлюється на конкретну господарську одиницю та використовується за зареєстрованою адресою. Можливе застосування без залучення касира (платіжний термінал). Підходить для компаній, які дозволяють клієнтам оплачувати замовлення самостійно на терміналі (ресторани швидкого харчування);

  • інтернет-торгівля — встановлюється на конкретну господарську одиницю та використовується за зареєстрованою адресою. Можливе застосування із залученням касира. Підходить для компаній, які приймають замовлення через сайт (інтернет-магазини).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора