Долинська громада
Запорізька область, Запорізький район

Інформація про нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання, що сталися на підприємствах м. Запоріжжя та Запорізького району Запорізької області за період з 25.06.2022 по 01.07.2022

Дата: 08.07.2022 08:45
Кількість переглядів: 818

 

 

За період з 25.06.2022 по 01.07.2022 до Запорізького відділення надійшло:

- 3 повідомлення про нещасний випадок на виробництві, в тому числі, 1 випадок смерті на виробництві;

- 1 повідомлення про випадок гострого професійного захворювання у медичного працівника закладу охорони здоров’я м. Запоріжжя, у якого при виконанні трудових обов’язків виявлено підозру на захворювання коронавірусною інфекцією COVID-19.

Повідомлень про випадки хронічного професійного захворювання на підприємствах м. Запоріжжя та Запорізького району Запорізької області не надходило.

Від підприємств, установ та організацій, розташованих на території Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області, повідомлення про нещасні випадки на виробництві, випадки гострого професійного захворювання, випадки хронічного професійного захворювання не надходили.

Утворені комісії з розслідування, до складу яких входять страхові експерти з охорони праці відділу профілактики страхових випадків Запорізького відділення, з’ясовують обставини та причини нещасних випадків, гострих професійних захворювань (отруєнь) та хронічних професійних захворювань.

На одному з промислових підприємств м. Запоріжжя працівник, перед виконанням роботи по розрізанню порожньої металевої бочки від змащувально-охолоджуючої рідини за допомогою електричної ручної кутошліфувальної машинки, не відкрив отвори кришки бочки. Під час розрізання бочки, стався вибух, кришка від бочки відірвалася та влучила в працівника, внаслідок чого він отримав травми верхньої та нижньої кінцівок.

 

Запорізьке управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області, здійснює заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров'ю найманих працівників, викликаної умовами праці.

Потерпілі від нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, які отримали стійку втрату працездатності, встановлену МСЕК, упродовж усього життя або до повного відновлення здоров’я забезпечуються Фондом щомісячними страховими виплатами, які у повному обсязі компенсують їм втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності.

Також Фонд проводить одноразову страхову виплату потерпілому, розмір якої визначається відповідно до ступеня втрати професійної працездатності, виходячи з 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права потерпілого на страхову виплату. Якщо комісією з розслідування нещасного випадку встановлено, що ушкодження здоров’я настало не лише з вини роботодавця, а й внаслідок порушення потерпілим нормативних актів про охорону праці, розмір одноразової допомоги зменшується на підставі висновку цієї комісії, але не більш як на 50%.

Одноразові грошові допомоги і щомісячні страхові виплати призначаються і для членів сімей загиблих працівників.

 

Для упередження нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань страхові експерти з охорони праці виконують наступну роботу:

надають страхувальникам консультативну, методичну та інформаційну допомогу, сприяють у створенні ними та реалізації ефективної системи управління охороною праці;

проводять перевірки стану профілактичної роботи та охорони праці на підприємствах та інформують страхувальників про ефективність профілактичної роботи, результати перевірок стану умов та безпеки праці, а також про заходи, яких необхідно вжити для усунення виробничих небезпек і ризиків;

у складі відповідних комісій беруть участь у перевірці знань з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників підприємств;

у межах наявних можливостей розповсюджують серед роботодавців нормативно-правові акти з охорони праці та соціального страхування на електронних і паперових носіях;

надають допомогу та беруть участь у:розробленні актів з охорони праці, що діють у межах підприємства;

проводять іншу профілактичну роботу у межах компетенції.

 

Страховий експерт з охорони праці

відділу профілактики страхових випадків

Запорізького відділення управління

виконавчої дирекції Фонду соціального

страхування України у Запорізькій області Т.М. Лук’янова


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора