A A A K K K
для людей із порушенням зору
Долинська громада
Запорізька область, Запорізький район

Патронат - нова форма сімейного виховання

Дата: 16.06.2023 12:32
Кількість переглядів: 81

 

В Україні впроваджена та діє нова форма сімейного виховання  якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин та/або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя (людини, яка бере на тимчасовий догляд дитину) на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Вихователь повинний в обов’язковому порядку проходити спеціальний курс підготовки, і тільки на основі пройденого навчання може виконувати обов’язки патронатного вихователя.

Патронатний вихователь – це офіційна робота, оплачувана та вимагає багато зусиль і знань. Людина, яка виконує такі обов’язки не має права на будь-яку діяльність по сумісництву. В патронатного вихователя обов’язково повинен бути помічник, який має право займатися, якою завгодно діяльністю. Перед початком даної діяльності всі повнолітні члени сім’ї повинні надати письмову згоду на перебування дитини в сім’ї.

Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються та виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю до дня її вибуття з такої сім’ї та поновлюється у разі наступного влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя. Грошове забезпечення на місяць становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб та соціальна допомога на кожну дитину відповідно віку становить два прожиткових мінімуми. Патронатний вихователь з членами своєї сім’ї повинні зробити все, щоб по максимуму абстрагувати дитину від складних життєвих обставин, які склалися в її житті та допомогти мобілізувати психологічний стан.

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки. Про більш детальну інформацію про сімейний патронат Ви зможете дізнатися, звернувшись до служби у справах дітей Долинської сільської ради за телефоном – 223-23-42

ПАТРОНАТНА СІМ'Я — НОВІТНЯ ФОРМА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В УКРАЇНІ | Офіційна  сторінка Кам'янка-Бузької районної державної адміністрації

Патронатна сім'я – новітня форма сімейного виховання - Олевська ТГ

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора