Наставництво. Хто такий наставник?

Дата: 16.06.2023 12:36

Наставництво. Хто такий наставник?

НАСТАВНИЦТВО – що це таке? | Нове життя

Наставництво - це добровільна, безкоштовна підтримка та підготовка до самостійного життя дитини, що позбавлена батьківського піклування або живе в закладі для дітей-сиріт. Тепер така форма допомоги – офіційна. 8 вересня 2016 року Верховна Рада внесла зміни до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». У законі, зокрема, окреслюють поняття «наставник» і «наставництво», визначають основні напрямки підготовки дітей до самостійного життя.

Наставник – це людина, яка хоче і може присвячувати дитині свій час, знання, сили, стає для неї значимою та близькою людиною.

Мета Наставника – допомогти підлітку знайти своє місце в суспільстві, розвивати свій потенціал і навчитись застосовувати сильні сторони свого характеру.

Для успішної взаємодії Наставнику потрібно:

Щире бажання для спілкування з дитиною чи підлітком

Поважати дитину

Активно слухати

Проявляти емпатію

Шукати рішення та можливості

Бути гнучким і відкритим

Які документи необхідні?

• заява;
  • копія паспорта громадянина України;
  • висновок про стан здоров’я встановленої форми;
  • довідка про наявність чи відсутність судимості.