Розвиток аграрного сектору - у власному виробництві

Дата: 13.06.2017 17:14

Сьогодні в бізнес-центрі Khortitsa Palace пройшов цікавий агротренінг, який зібрав 12 голів ОТГ, бізнес-тренерів та експертів з питань експорту на європейські та міжнародні  ринки.

Фото без описуФото з сайту zor.gov.ua

Організатором тренінгу за темою «Агросільрозвиток в об'єднаних територіальних громадах: державно-приватне партнерство в аграрному секторі» виступив «Центр розвитку місцевого самоврядування».

В ході тренінгу були обговорені такі питання:

* Огляд світових аграрних ринків. Нові можливості та перспективи для українських аграріїв:

* Помилки в експорті, стандарти і вимоги до товарів, інформаційні ресурси для експортерів;

* Державно-приватне партнерство в аграрному секторі. Взаємодія ОМС та місцевих аграріїв. Зона вільної торгівлі з Канадою та Європейським Союзом: аграрний аспект;

* Особливості оподаткування сільсько-господарських виробників та підприємств;

* Розвиток земельного туризму в ОТГ Запорізької області.

Найбільш емоційним спікером виявився директор компанії «Agronart Corporation Canada» Алпер Кілік. Він запевнив присутніх що, українці потрібні Євросоюзу, більше ніж Євросоюз українцям, але…В Україні є декілька проблем:

• відсутність бренду: «Зроблено в Україні». Виготовлена сільгосппродукція повинна відповідати ціні і якості, але на даному етапі, до української продукції багато запитань;
  • логістика (але це питання до керманичів держави);
  • послуги та модернізація – питання глобальне і потребує великих грошових витрат. (Наприклад: комбайни з GPS-навігаторами та системою автоматичного водіння, які коштують понад 500 000$)
  • відсутність своїх лідерів, які були би в змозі відродити сільгоспкооперативи. На думку пана Кіліка, «одна кампанія, одна група людей може докорінно змінити економіку країни»;
  • диверсифікація врожаю. Окрім сої повинні бути інші культури, для представлення України на міжнародних ринках.

Завершив свій виступ директор Agronart Corporation Canada» Алпер Кілік, сподіванням що українці, будуть триматися на відстані від генно-модифікованої сої. Європа не приймає продукцію ГМО в жодному вигляді…