Долинська громада
Запорізька область, Запорізький район

Стосовно земляних робіт поблизу трас кабельних ліній зв'язку

Дата: 08.07.2024 10:46
Кількість переглядів: 29

Фото без опису

Територією Долинської об’єднаної територіальної громади проходять ПІДЗЕМНІ КАБЕЛЬНІ ЛІНІІ ЗВ'ЯЗКУ. Переважна більшість таких кабельних ліній розміщена уздовж автодоріг, польових доріг. В умовах дії воєнного стану карта-план нанесення траси кабельної лінії зв’язку не може бути опублікована для загального ознайомлення. Точне місце знаходження кабелів зв’язку та межі охоронних зони визначає тільки представник підрозділу філії АТ «Укртелеком»,  що обслуговує ці лінії.

 Вздовж кабельних ліній встановлена охоронна зона, межа якої простягається на відстані два метри по обидва боки від кожної лінії зв’язку, і в якій без дозволу і присутності представника підрозділу філії АТ «Укртелеком» категорично забороняється проведення будь-яких земляних, монтажних та інших робіт, пов'язаних з розкопуванням ґрунту, складуванням матеріалів, а також посадка дерев та кушів.

Проведення будь-яких земляних робіт поблизу охоронної зони кабельної лінії зв'язку повинно проводитись тільки після отримання у Долинській об’єднаній територіальної громади дозволу на виконання земляних робіт та узгодження з відповідним підрозділом філії АТ «Укртелеком».

По підземних кабельних лініях зв'язку організовані канали урядового зв’язку та дипломатичних служб країни, міжміського та міжнародного зв’язку, ведуться передачі програм радіо та телебачення, тощо. Канали, організовані по кабелях зв’язку, використовуються для потреб оборони та безпеки держави.

Пошкодження кабельних ліній зв'язку призводить не тільки до значних матеріальних збитків, а також до збитків, заподіяних обороні та безпеці нашої країни.

Пам'ятайте, що проведення неузгодження робіт призводить до пошкоджень кабельних ліній зв'язку!

Порушники Правил охорони ліній зв'язку, а також особи, винні у пошкодженнях кабельних ліній, несуть відповідальність згідно із законодавством України і відшкодовують заподіяні збитки.

Стаття 360. Умисне пошкодження або руйнування телекомунікаційної мережі.

  1. Умисне пошкодження або руйнування телекомунікаційної мережі чи технічних засобів телекомунікації, чи споруд електрозв’язку, що входять до складу телекомунікаційної мережі, якщо такі дії спричинили припинення надання телекомунікаційних послуг, -

караються штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до ста двадцяти годин, або обмеженням волі на строк від одного до трьох років, або пробаційним наглядом на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або загальнонебезпечним способом, -

караються штрафом від трьох тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони заподіяли майнову шкоду у великому розмірі або спричинили тяжкі наслідки, -

караються штрафом від п’ятнадцяти тисяч до двадцяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від шести до восьми років.

Примітка.

1. У цій статті майнова шкода визнається заподіяною у великому розмірі, якщо її розмір у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

2. Тяжкими наслідками у цій статті вважаються дії, що спричинили припинення надання телекомунікаційних послуг на критично важливі об’єкти інфраструктури.

Статтею 147 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачено, що порушення правил охорони телекомунікаційних мереж або пошкодження телекомунікаційної мережі чи технічних засобів телекомунікації, чи споруд електрозв’язку, що входять до складу телекомунікаційної мережі, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

ВИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ:

звернутись до виконавчого комітету Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області за отриманням дозволу на виконання земляних робіт;

отримати від підрозділу філії АТ «Укртелеком», у віданні якого знаходиться ця лінія, письмове узгодження на виконання робіт;

- до початку робіт викликати представника підрозділу філії АТ «Укртелеком» для визначення точного місцезнаходження підземного кабелю та інших споруд кабельної лінії, глибини його залягання й розташування відносно об'єкта, що споруджується;

за три доби до початку робіт повідомити телефонограмою підрозділ філії АТ «Укртелеком» про день і час проведення робіт, при виконанні яких необхідна присутність його представника;

не проводити будь-які роботи в охоронній зоні кабельної лінії без представника підрозділу філії АТ «Укртелеком»;

- всі роботи в охоронній зоні кабельної лінії зв’язку виконувати тільки вручну, без використання механізмів і ударних інструментів (ломів, кирок, клинів, пневмоінструментів і т. ін.).

За необхідності проведення поблизу охоронної зони кабельної лінії зв’язку (менш як 25 м) будь-яких робіт ( вибухових, кар’єрних, прокладання комунікацій, будівництва та реконструкції тощо), внаслідок яких ця лінія може бути пошкоджена, ВИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ сповістити підрозділ філії АТ «Укртелеком» про час і місце проведення робіт і про порядок нагляду за їх виконанням.

Підприємства, установи, організації та громадяни, яким надані у власність, постійне або тимчасове користування земельні ділянки, по яких проходять кабельні лінії зв’язку, несуть відповідальність за проведення робіт на ділянках і зобов’язані вживати належні заходи для збереження цих ліній.

Підстава: Правила охорони ліній електрозв’язку, затверджених Постановою КМУ від 29.01.1996 № 135, зі змінами та доповненнями


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора