ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ДОЛИНСЬКОЇ ГРОМАДИ
тематьичне фото з сайту:https://www.google.com/search?rlz=1C1ASRM_
enUA833UA833&q=фото+африканської+свинячої+чуми&tbm
У зв’язку зі спалахом на острові Хортиця вірусу африканської чуми свиней, з метою попередження поширення вірусу, Державною надзвичайною протиепізоотичною комісією при обласній державній адміністрації прийнято рішення включити до зони нагляду частину території Запорізького району. У зону ввійшли такі населені пункти: Бабурка, Нижня Хортиця, Розумівка та Новослобідка.
Закликаємо всіх зберігати спокій – вірус африканської чуми свиней не передається людині і є абсолютно безпечним для неї.
ВИЛУЧЕННЯ СВИНЕЙ ПРОВОДИТИСЯ НЕ БУДЕ.
В ЗОНІ НАГЛЯДУ НЕОБХІДНО:
- Всім особам, що входять або виходять з господарств, дотримуватись відповідних гігієнічних заходів, необхідних для зниження ризику розповсюдження вірусу АЧС, а саме:
- не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;
- утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускати їх вигулу та контакту з іншими тваринами;
- обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар.
- Про кожен випадок захворювання, загибелі свиней негайно повідомляти установи державної служби ветеринарної медицини.
В ЗОНІ НАГЛЯДУ ЗАБОРОНЕНО:
- Торгівля на ринках живими свинями, м’ясом з них та іншими продуктами свинарства, постачання населенню продуктів тваринництва без наявності супровідних ветеринарних документів.
- Протягом перших семи днів, після створення зони нагляду, ввезення або вивезення будь-яких домашніх тварин можливо тільки з дозволу управління ветеринарної медицини в районі (в місті обласного значення).
- Вивезення свиней з господарств, в яких вони утримуються, протягом як мінімум 30 днів після завершення попередньої очистки та дезінфекції (дезінсекції, дератизації за необхідності) інфікованих господарств. Через 30 днів, з дозволу головного державного інспектора ветеринарної медицини району можливий вивіз свиней з господарств зони нагляду для переміщення (на забійний пункт або переробне підприємство для невідкладного забою).
ЯК РОЗПІЗНАТИ АЧС
Інкубаційний період короткий (2–12 днів) і супроводжується лихоманкою (40–42 °С) впродовж 48-ми годин перед проявом клінічних ознак (на відміну від класичної чуми свиней) та відсутністю інших симптомів в цей період. Більшість хворих тварин, у цей час, виглядають абсолютно здоровими й не відмовляються від корму (і лише незначний відсоток - проявляє неспокій або ж, навпаки, постійно лежить). Клінічні ознаки проявляються, коли спадає температура: тварини проявляють ознаки слабкості (хитка хода, відмова від корму, ознаки спраги), збиваються в гурти, з’являються ознаки серцевої недостатності: синюшність (ціаноз) шкіри та значні крововиливи (геморагії на шкірі та у внутрішніх органах). Поросні свиноматки, як правило абортують, незалежно від терміну вагітності на 5–8 добу після зараження чи на 1-3 – лихоманки. На плодових оболонках і шкірі плодів, часто реєструють крововиливи. Загибель хворих тварин настає внаслідок серцевої недостатності (набряк легенів - внаслідок геморагічного діатезу) переважно на 7–10 добу з моменту прояву перших клінічних ознак хвороби. Смертність при АЧС складає – майже 100 %.
У ВИПАДКУ ПІДОЗР НА АЧС ПРОСИМО ТЕРМІНОВО ПОВІДОМЛЯТИ ЗАПОРІЗЬКЕ РАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА ТЕЛЕФОНОМ 278-52-72.