Долинська громада
Запорізька область, Запорізький район

Інформація щодо правового регулювання бджільництва

Дата: 07.11.2018 10:14
Кількість переглядів: 686

Для забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом та підвищенням ефективності: ведення сільського господарства, шляхом залучення їх до запилення ентомофільних рослин сільськогосподарського призначення, на сьогодні с актуальним питання налагодження дієвого діалогу між пасічниками, агровиробниками, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Фото без опису

Зважаючи на вказане вище доводимо до Вашого відома деяку інформацію щодо правового регулювання бджільництва, з метою подальшого інформування пасічників та агровиробників.

Зокрема, відносини щодо розведення, використання та охорони бджіл, виробництва заготівлі та переробки продуктів бджільництва, ефективного використання бджіл для запилення ентомофільних рослин сільськогосподарського призначення, інших видів запилювальної флори, створення умов для підвищення продуктивності бджіл і сільськогосподарських культур, забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом, регулюються та визначаються законами України «Про бджільництво», «Про захист рослин», «Про ветеринарну медицину»,  «Про племінну справу у тваринництві», «Про тваринний світ», «Про рослинний світ», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та іншими нормативно-правовими актами.

Серед іншого, питання реєстрації  пасік, видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, породного районування бджіл, ввезення на територію України та вивезення за її межі бджіл та продуктів бджільництва, попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, в тому числі пестицидами, попередження пасічників про використання засобів захисту рослин регулюються:  

  1. Порядком реєстрації пасіки, Порядком видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, Планом породного районування бджіл, Правилами ввезення на територію України та вивезення за її межі бджіл та продуктів бджільництва, що затверджені наказом Міністерства аграрної політики України, Української  академії аграрних наук від 20 вересня 2000 року № 184/82 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань розвитку бджільництва», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.10.2000 за № 736/4957 або є додатком до нього.
  2. Інструкцію щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженою наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.2001 № 9, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2001 р. за № 131/5322.

На сьогодні Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, із залученням проектів технічної допомоги СС, експертів в галузі та представників громадських об’єднань працює над оновленням законодавства з питань бджільництва та застосування засобів захисту рослин, зокрема щодо:

- оптимізації порядків отримання ветеринарно-санітарного паспорта пасіки та реєстрації;

- оновлення законодавства щодо захисту рослин;

- посилення відповідальності агровиробників за порушення законодавства з питань бджільництва та захисту рослин;

- встановлення вимог до меду у відповідності до законодавства Європейського Союзу.

Ознайомитися з проектами відповідних нормативно-правових актів буде можливо після їх оприлюднення на сайті Мінагрополітики України в розділі «Регуляторна політика».

Крім того, надаємо для використання пасічниками, агровиробниками та органами місцевого самоврядування Методичні рекомендації, розроблені членами Всеукраїнського громадського об’єднання «Спілка пасічників України», що додаються.

завантажити МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

У разі виникнення додаткових питань, просимо звертатися за номером телефону: (044) 278-67-24 — Вільбіцький Віталій Анатолійович, головний спеціаліст відділу міжнародної інтеграції в сфері технічного регулювання, санітарних та фіто санітарних заходів в АПК Департаменту аграрної політики та сільського господарства Мінагрополітики України.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора