Нові експонати для кутка Менонітської культури

Дата: 23.04.2020 14:39

Щоб залучити молоде покоління до історії рідного краю, завідувач Долинською бібліотекою Яковчук Світлана Олександрівна займається збиранням старовинних менонітських предметів побуту, знаряддя праці. Оскільки наше село заснували німці-меноніти.

Всі небайдужі передають речі, які залишилися від пращурів та мають історичну цінність для громади . Ось нещодавно жителька села Долинське Гросс Тамара Іванівна передала скриню,  якою користувалося не одне покоління. Поширеним атрибутом менонітського будинку був дерев’яний тапчан, який зберігся у гарному стані в домівці  Величко Ольги Михайлівни, жительки села Нове Запоріжжя. Вона віддала  його до кутка Менонітської культури, щоб відвідувачі на власні очі змогли побачити важливий предмет побуту наших предків. Ці добротні меблі  були справою рук менонітських майстрів.  Вони виготовляли меблі не лише для внутрішнього використання, але й на замовлення жителів міст та сіл, бо це були дуже міцні речі, гарної якості. Переконатися в цьому ви можете завітавши до Долинської бібліотеки.

КЗ «Центр культури та  дозвілля»

Долинської сільської ради