14 серпня відзначається Перший Спас

За садовину на столі,

За урожай,за щедрий дар,

За щастя жити на Землі!

Наш український  рід прекрасний духовністю. З найдавніших часів наші пращури відбирали найцінніші надбання, збагачуючи їх, і бережливо передавали з покоління до покоління. Українці вміли відчувати природу, черпати здоров’я, силу й красу з її лона. Всі творчі сили людини були спрямовані на зміцнення сім’ї, свого роду.

14 серпня відзначається Перший Спас. На Маковія, за стародавніми звичаями, святять воду, мед і мак. Господині готують пісний борщ з грибами. До храму несуть букети з квітів і трав - «маковійчики». Вважається, якщо не освятити квіти на Першого Спаса, то не буде процвітати господарство.

З Медового Спаса починається двотижневий Успенський піст («спасівка»), такий самий строгий, як і Великий. Це єдиний багатоденний православний піст на честь Богородиці та її Успіння.

В Україні Маковія відзначають не лише як релігійне свято. З цього дня завжди приступали до осінніх польових робіт і медозбору, ластівки починали відлітати, а в народі готувалися до проводів літа.

У народі існує чимало прикмет, які склалися на Медовий Спас:

????Якою буде погода на Медовий Спас – такою вона буде й 28 серпня.

????Після Медового Спасу бджоли перестають носити мед.

????Пройшов Спас – пішло літо від нас.

????Якщо дощ на Маковія, пожеж буде мало.

????На першу ложку освяченого меду потрібно згадати заповітне бажання, і воно збудеться.

З нагоди святкування Маковія у бібліотечних закладах Долинської сільської ради  були оформлені  тематичні  виставки літератури.

А завідувач Долинської бібліотеки Яковчук С.О. та завідувач Долинського клубу Нікуліна Ю.Ю. підготували цікаву розповідь про українську святкову  традиційну страву -  шулики ( коржики), які  готували за давнім українським рецептом.

КЗ «Центр культури та  дозвілля»