Увага! Зміна надання виплат на проживання для ВПО!

Дата: 25.01.2024 08:58

Увага! Зміна надання виплат на проживання для ВПО!

Починаючи з 1 серпня 2023 року грошова допомога ВПО призначається строком на 6 місяців (“Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам” затверджений Постановою КМУ № 332 від 20.03.2022 “Деякі питання виплати а проживання внутрішньо переміщеним особам”). Для тих вимушених преселенців, які отримували допомогу до 1 серпня 2023 року та продовжили її отримувати також застосовується строк отримання горошової допомоги до 6 місяців.

Таким чином, ВПО, починаючи з 1 серпня 2023 року, отримувала грошову допомогу від держави, то її виплату буде припинено.

З 01 лютого 2024 року допомогу ВПО підлягають подовженню на другий шестимісячний період без додаткового звернення,якщо:

• середньомісячний сукупний дохід нна обного отримувача не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів для осіб,які втратили працездатність (тобто 9444,00 грн);

• має рідних працездатного віку, які доглядають за дітьми віком до 6 років (включно) або тяжко хворими дітьми, особами з інвалідністю І-ІІ групи; виховує трьох і більше дітей віком до 18 років; доглядає за особами, які досягли 80-річного віку;

• є студентами й навчаються зза денною або дуальною формою в закладах загальної середньої, професійно-технічної,фахової передвищої,вищої освіти, які не зареєстровані чи не проживають у гуртожитку;